Szanowni Państwo

Mamy przyjemność przedstawić najnowszy, limitowany, w kolekcjonerskim wydaniu:
„Katalog polskich pieniędzy papierowych od 1794” autorstwa Pana Czesława Miłczaka.

Od autora:
"Przekazuję do rąk czytelników, badaczy i kolekcjonerów poprawione i uzupełnione nowe wydanie niniejszej publikacji. Starannie usystematyzowane, z pieczołowitą konsekwencją przynależnych oznaczeń, klarowne i rzeczowe źródło wiedzy o dziejach polskiego pieniądza papierowego od 1794 roku do czasów obecnych.

W publikacji umieściłem przykłady ilustracji wszystkich znanych mi papierowych środków płatniczych bez ilustracji ich wzorów. Kompletne opracowanie banknotów polskich i wzorów znajdą Państwo w innej publikacji mojego autorstwa "Banknoty polskie i wzory".

Wznowione i uzupełnione wydanie "Katalog polskich pieniędzy papierowych od 1794" oprócz bogatego materiału ilustracyjnego, krótkiego zarysu technik i rodzajów druku, znaków wodnych i oznaczeń, zawiera dokładny opis każdego banknotu, ze szczegółowym podaniem wszystkich znanych mi serii jego emisji. Umieściłem tu także notatki biograficzne projektantów banknotów, rytowników i giloszerów oraz ogólny krótki opis uwarunkowań historycznych okresów emisji i obiegu banknotów.

Niniejsze wydanie "Katalog polskich pieniędzy papierowych od 1794" już samo w sobie stanowi wartość kolekcjonerską. Dedykuję je moim znajomym i przyjaciołom oraz wszystkim zainteresowanym historią polskiego pieniądza papierowego.

Ze szczególnym szacunkiem i uznaniem pragnę przekazać swoją pracę kolekcjonerom. Niech służy im jako wzorzec i niezbędna pomoc w uzupełnianiu i wzbogacaniu kolekcji. Niech będzie inspiracją i zachętą dla młodych, którzy dopiero zaczną tworzyć i rozwijać własne kolekcje.

Czwarte limitowane wydanie "Katalog polskich pieniędzy papierowych od 1794" jest wyjątkowe, bo merytoryka zagadnienia została ujęta w wysublimowanej estymie sztuki graficznej z dopełnieniem kunsztu introligatorskiego. Każdy egzemplarz ma odpowiednio nadany numer i jest przeze mnie podpisany.
Z pozdrowieniami i życzeniami sukcesów, Czesław Miłczak"

Poniżej najważniejsze informacje:
Katalog zawiera 610 stron.
Format około B5, wymiary 165 x 220 mm, waga wraz z etui: 1,5 kg
Jedynym wydawcą i dystrybutorem jest nasza firma NUMIS POLAND Krzysztof Klitończyk.
Jest to dla nas nobilitacja i wyróżnienie, ponieważ wiemy, że katalog autorstwa Pana Czesława jest "Biblią" dla każdego kolekcjonera polskich banknotów.
Katalog będzie dostępny tylko i wyłącznie na zapisy, które przyjmujemy w terminie od 01.10.2021 r do dnia 29.10.2021 roku
Dnia 10.11.2021 oficjalnie podamy jaki będzie nakład.
Cena 1 egzemplarza wraz z etui wynosi 1780 złotych brutto (w tym VAT 8%)

Jak zamówić katalog?
Zamówienia przyjmujemy tylko drogą mailową adres e-mail: krzysztof@numispoland.pl w wiadomości prosimy podać;

· Imię Nazwisko / Firma
· Dane do rachunku / faktury
· Dane do wysyłki
· Ilość zamawianych egzemplarzy

W informacji zwrotnej otrzymają Państwo dane do przelewu bankowego na realizację którego czekamy do 7 dni.
Po opłaceniu zamówienia otrzymają Państwo potwierdzenie wraz z numerem katalogu przypadającym według kolejności zaksięgowanych wpłat.
Każdy katalog robiony jest ręcznie, poszczególne egzemplarze mogą różnić się odcieniami skóry.
Czas oczekiwania na katalog jest wydłużony, ponieważ miesięcznie introligatornia oprawi maksymalnie do 25 egzemplarzy.
Numer katalogu uzależniony będzie od kolejności zaksięgowania przelewu na naszym koncie bankowym.
Katalogi wysłane będę poprzez firmę kurierską.
Koszt wysyłki 1 egzemplarza to 15 zł w przypadku większych zamówień o kosztach będziemy informować Państwa indywidualnie.
Koszt wysyłki zagranicznej ustalany jest indywidualnie.
Istnieje możliwość odbioru osobistego w naszym sklepie:
NUMIS POLAND Poznań, Polna 5 po wcześniejszym ustaleniu terminu odbioru.